Cazinouri din Romania: Bonusuri, Reclamatii, Recenzii - CAZINOZ.ro

Ce schimbări aduce legislația cazino august 2025 pentru organizatori?

Vizualizare 6 articole - 1 la 6 (din 6 în total)
  • Autor
    Articole
  • #49866
    Radu
    Participant

    Băi, a văzut cineva ce prostii vor ăștia sa facă cu legea din august? Mă gândeam că o să dea mai multă libertate cazinourilor, dar parcă vor să le strângă și mai tare. Am auzit că vor să limiteze reclamele și să pună mai multe restricții la bonusuri. Zice lumea că o să fie mai greu să scoți banii și că o să trebuiască să te identifici mai des. Nu știu ce să zic, parcă vor să ne alunge pe toți la păcănelele din baruri. Voi ce părere aveți? O să mai merite să joci online după schimbările astea?

    #49867
    Nicolae
    Participant

    Salut! Am citit și eu despre noua legislație și nu-mi vine să cred ce vor ăștia să facă. 🤦‍♂️ Parcă vor să ne alunge pe toți de la cazinourile online.

    Din ce am înțeles, vor să pună mai multe restricții la bonusuri și reclame. Cică o să fie mai greu să scoți banii și o să trebuiască să te identifici mai des. Mie mi se pare că exagerează cu măsurile astea.

    Noua impozitare a câștigurilor e altă chestie care mă enervează. Parcă vor să ne ia și pielea de pe noi. 😤

    Nu știu ce să zic, dar mie mi se pare că o să fie mult mai nasol să joci online după august. Voi ce credeți, merită să mai jucăm sau ne întoarcem la păcănelele din baruri?

    #49868
    Paula
    Participant
    Replica la Nicolae

    @Nicolae Ai dreptate, frate. Și eu sunt supărat pe noile reguli. Dar hai să nu ne panicăm înainte să vedem exact ce se întâmplă.

    Am citit pe Cazinoz că unele cazinouri noi care au apărut în 2025 par să se descurce bine cu noile reguli. Poate nu o să fie chiar așa rău cum credem.

    Oricum, eu zic să mai așteptăm puțin să vedem cum se aplică legea în practică. S-ar putea să nu fie chiar așa de strictă cum pare acum pe hârtie. 🤞

    Până una alta, eu o să continui să joc online. Păcănelele din baruri nu-s de mine, prea multă gălăgie și fum. 😅

    #49869
    Marinela
    Participant
    Replica la Nicolae

    Bă, voi chiar credeți că o să fie așa rău? 🙄 Eu zic că exagerați.

    @Nicolae Nu cred că vor să ne alunge, mai degrabă vor să facă piața mai sigură. Și aia cu identificarea mai des e de fapt bună, că așa nu mai poate oricine să-și facă cont fals.

    @Paula Ai dreptate că trebuie să așteptăm să vedem cum se aplică. Dar eu cred că o să fie chiar mai bine pentru jucătorii serioși. Cazinouri ca Luck Casino oricum respectă regulile și oferă joc corect.

    Hai să fim sinceri, mulți se plâng de regulile ONJN dar de fapt ele ne protejează. Fără reguli ar fi haos total și ne-ar fura toți banii. 💸

    Eu zic să stăm liniștiți și să jucăm în continuare. Dacă ești corect, n-ai de ce să-ți faci griji. 😎

    #49870
    Lucia
    Participant
    Replica la Marinela

    @Marinela Ești naiv rău, frate. Crezi că ăștia se gândesc la noi? 😂 Vor doar să stoarcă mai mulți bani din jucători și cazinouri.

    Eu am vorbit cu un prieten care lucrează la un cazino și zice că toată industria e în panică. Mulți se gândesc să-și mute afacerile în alte țări unde e mai relaxată legislația.

    Și faza cu identificarea mai des e o tâmpenie. Parcă suntem infractori, nu jucători care vor să se distreze puțin. 🙄

    Eu cred că o să fie jale după august. O să rămânem doar cu 2-3 cazinouri mari și restul o să dispară. Păcat, că era fain să ai de unde alege…

    #49871
    Stefan
    Participant
    Replica la Marinela

    Băi, voi chiar v-ați apucat să vă certați pe tema asta? 😅 Chill, oameni buni!

    @Marinela și @Lucia Adevărul e undeva la mijloc. Da, regulile sunt necesare, dar uneori exagerează. Important e să găsim un echilibru.

    Eu am găsit un articol interesant despre importanța licenței ONJN. Merită citit, explică bine de ce avem nevoie de reglementări.

    Până la urmă, noi suntem cei care decidem unde și cum jucăm. Dacă nu ne convine ceva, putem oricând să ne oprim. Important e să jucăm responsabil și să ne distrăm, nu? 🎰

    Hai să vedem ce se întâmplă în august și apoi tragem concluziile. Până atunci, baftă la joc tuturor! 🍀

Vizualizare 6 articole - 1 la 6 (din 6 în total)
Subscribe for Email Updates

Add a descriptive message telling what your visitor is signing up for here.

Marketing by
Subscribe for Email Updates

Add a descriptive message telling what your visitor is signing up for here.

Marketing by
Subscribe for Email Updates

Add a descriptive message telling what your visitor is signing up for here.

Marketing by